سورتمه تهران

 ریشه جذابیت: سورتمه تهران که توسط کادر متخصصین ایرانی با رعایت استاندارهای ایمنی ایران و اروپا راه اندازی شده، مهم‌ترین جذابیتش نو بودن این وسیله تفریحی در تهران و هیجان بالای فعالیت می‌باشد. از دیگر جذابیت‌های بسیار مهمی که در مونوریل‌ها و یا سورتمه‌های مشابه دیده نمی‌شود، تنظیم سرعت سورتمه توسط استفاده کننده است که می‌تواند به دلخواه، کم یا زیاد شود تا فرصت بیشتری برای دیدن مناظر فراهم شود و یا با سرعت بیشتر، هیجان بالاتری را تجربه کرد. در لحظاتی از مسیر، تیم طراحی با ایجاد حالت پرش‌های ناگهانی و یا ایجاد چرخش 360 درجه حول محور ریل‌ها هیجان بسیار زیادی را به سورتمه سوار القا می‌کنند. چشم‌انداز شمالی کوه‌های دربند، نمای زیبایی از گلاب‌دره در سمت غرب، چشم‌اندازی زیبا از کل شهر تهران در جنوب و همچنین منظرسازی و فضای سبز بوستان گلاب‌دره از دیگر جذابیت‌های ویژه برای مراجعان سورتمه تهران است.

امکانات رفاهی: به متن بوستان گلاب‌دره مراجعه شود

زمان مناسب برای بازدید: شنبه تا چهار شنبه ساعت 10 تا 20، روزهای تعطیل ساعت 10 تا 22.

راه‌های دسترسی: دسترسی به سورتمه تهران از مسیر میدان قدس، خیابان دربند، خیابان اسدالهی و همچنین میدان تجریش و خیابان فناخسرو و سپس خیابان دربند و در نهایت خیابان اسدالهی است. مسیر میدان قدس، خیابان دربند، خیابان اسدالهی مسیر دسترسی به این مجموعه می‌باشد. البته از میدان تجریش و خیابان فنا خسرو نیز می‌توان به خیابان دربند و سپس خیابان اسدلهی رسید. این مجموعه داخل بوستان گلاب‌دره است.

جای پارک: در طراحی بوستان، پارکینگ اختصاصی برای آن در نظر گرفته شده است.

دسترسی با وسایل نقلیه عمومی: با حدود 15 دقیقه پیاده روی می‌توان از ابتدای خیابان اسداللهی به سورتمه تهران رسید. برای رسیدن به خیابان اسداللهی بهترین گزینه استفاده از تاکسی است. برای این منظور در شمال شرق میدان تجریش سوار ماشین‌های "خط تجریش –آبک" شده و با پیاده شدن در ورودی رود دره گلاب‌دره می‌توان به این بوستان دسترسی داشت. علاوه بر این تاکسی‌های تجریش باغ فیض هم معمولاً از مقابل در ورودی این بوستان عبور می‌کنند، اما قبلاً باید به راننده بگویید که روبروی سورتمه پیاده می‌شوید.

همجواری‌های پیاده: رود دره گلاب‌دره، بوستان گلابدره، باغ ملک، مجموعه کاخ موزه سعدآباد، امامزاده قاسم، گورستان ظهیرالدوله، مجموعه باغ شاطر

نشانی: محله دربند، تجربش، خیابان دربند، خیابان اسدالهی، مجتمع تفریحی گلاب‌دره، جنب آبشار.

تماس جهت اطلاعات بیشتر: تلفن: 24557557

/ 1 نظر / 410 بازدید
دنیا

سلام کی جرات داره سوارش بشه [اضطراب]